Спецустава для українців. Особи зі статусом UKR

Про що важливо знати ?

Для початку нагадаємо про те,що в зв’язку з воєнним конфліктом на території України та спецуставою українцям дали можливість працювати у Польщі без спеціального дозволу на роботу (oświadczenia o powierzeniu pracy). На разі спецустава діє до 04.03.2024 року.

Натомість впровадили новий обов’язок складати повідомлення роботодавцем про початок роботи  відповідне управління праці PUP, компетентне за місцезнаходженням або місцем проживання роботодавця, протягом 14 днів з дня початку роботи.

Роботодавець має обов’язок це зробити за допомогою порталу praca.gov.pl

Тобто,якщо ви працевлаштувалися до польского роботодавця і він не поінформував про це PUP,то в такому випадку ваша робота є нелегальною.

Понадто,  отримуючи децизію по карті побиту від праці досить часто можна побачити наступну інформацію:

У випадку,якщо з невідомих причин ваш роботодавець не встиг повідомити ужонд,то він має всього 14 днів від моменту отримання децизії на складення powiadomienia o powierzeniu pracy obywatelowi Ukrainy.

І відповідно,якщо він цього не зробить на протязі вищевказаного терміну,то ваша децизія буде недійсною, а ваша робота нелегальною.

Важливо! Пам’ятайте,що за ваше легальне перебування у Польщі відповідальні тільки Ви!

Саме тому важливо уважно читати децизію по карті побита,pouczenie або ж звертатися до спеціалістів які вам допоможуть.

5/5 (5)
+ posts

Как специалист по получению ВНЖ (Вид на Жительство) и виз в Польшу, я обладаю обширным опытом и глубокими знаниями в области польского иммиграционного законодательства. Я специализируюсь на оказании всесторонней помощи иностранцам в процессе легализации их пребывания и работы в Польше. Моя работа включает помощь в подготовке полных визовых заявлений и консультации по необходимым документам. Благодаря моей помощи клиенты могут сосредоточиться на своих планах, связанных с жизнью и работой в Польше, будучи уверенными, что все формальности будут выполнены профессионально и эффективно.